איך אנחנו עובדים?

עוד לפני שאתה הופך להיות לקוח של “קיקה” נברר עמך את ההסטוריה הרפואית והתעסוקתית המלאה שלך ופרטי המקרה על מנת לבחון אם אכן קיימת עילה לתביעה וקיים סיכוי לקבלת כספים ממוסד זה או אחר. כמובן נפתח בפניך את מירב האפשרויות לקבלת פיצוי כספי ממירב המוסדות הזמינים הרלוונטיים לכל מקרה רפואי.

אנו מלווים אותך בכל התהליך לרבות הדרכה לפני הוועדות הרפואיות, ומדריכים אותך כיצד לדבר בשפה הנכונה המתאימה לנציג עמו אתה עומד להפגש. אנו יודעים ששיחה עם וועדה רפואית שונה משיחה עם נציגי חברות הביטוח. נכין אותך מה להגיד, מה להציג וחשוב מכך ממה מומלץ להמנע, תוך שימוש בסימולציות שונות של הועדה על מנת להכין אותך בדרך הטובה ביותר. אנו מתייחסים לוועדה הרפואית כמעין מבחן, רק שפה התגמול אינו ציון טוב בלבד, אלא סכום גבוה יותר של כספים שתקבל בסיום הוועדה, ולכן כל מילה מיותרת או פרט שלא ציינת והיה מומלץ לציין עשוי לעלות לך כסף.

פעמים רבות הוועדות הרפואיות מחייבות אותך להציג חוות דעת רפואית. חוות הדעת הרפואית הינה מסמך המציג באופן ברור את מצבך הרפואי, והיא נכתבת על ידי רופא המומחה בתחום המחלה או הליקוי ממנו הנך סובל, לעיתים מדובר גם בנזק נפשי ולכך נדרשת חוות דעת נוספת מעבר לחוות הדעת הרפואית לנזק.

החל בשנת 1984, לפי תקנות סדר הדין האזרחי הוחלט כי לכל תביעה העוסקת בנזקי גוף (למעט תביעות שעניינן תאונות דרכים) יש לצרף חוות דעת רפואית שכזו. חוות הדעת היא מסמך מקיף ומתייחסת לא רק לנזק הרפואי אלה גם לסיבות שהובילו אליו, ממצאי הבדיקות והאבחון הרפואי, והערכת אחוזי הנכות הרפואית (הזמנית והקבועה) שנותרו לתובע לאחר המקרה.

מומחי “קיקה” ידעו להפנות אותך לרופא מומחה בתחום שידאג לחוות דעת רפואית המתאימה לצרכי התביעה שלך, ומציגה באופן הברור ביותר את הנזקים הזמניים והקבועים שנגרמו לך והסיבה שגרמה להם, על מנת שתוכל לדרוש את הסכום הגבוה ביותר האפשרי למקרה שלך.