נעמה מראשון לציון, בת 38, פקידה קיבלה פיצוי חד פעמי של 78,000 שקלים

במשך עשר שנים עבדתי במשרדי ההנהלה של אחת החברות הגדולות במשק כפקידה. לפני כשנתיים עליתי על סולם על מנת להוריד קלסרים, מעדתי ונפלתי על השולחן שמתחת למדף ומשם לרצפה. אבדתי את ההכרה והתעוררתי בבית החולים עם הבשורה “המשמחת” שאחת החוליות שלי נשברה.

מצאתי עצמי הופכת מאשה פעילה ועובדת שהולכת למכון כושר כמעט מדי יום, לאשה מרותקת למיטה למשך כמה חודשים, וכמובן איבדתי את היכולת להשתכר בתקופה הזו. שמעתי מחברים שמגיעים לי כספים מביטוח לאומי, אך לא יכולתי במצב הזה להתחיל לרוץ לאסוף מסמכים, ולהלחם בבירוקרטיה הסבוכה של ביטוח לאומי. חברה שנפגעה במקום עבודתה בעבר, ונעזרה בחברת “קיקה” אמרה לי שאני חייבת לפנות לקבל עזרה על מנת לקבל את המגיע לי.

ב”קיקה” הסבירו לי שמדובר במקרה קלאסי של תאונת עבודה, ועם עבודה נכונה עם הוועדות הרפואיות, אוכל לקבל את המגיע לי בקלות. לא האמנתי כשהגיע לבסוף הצ’ק המיוחל – 78 אלף שקלים, סכום המקביל לשנה וחצי של עבודה ובהחלט מהווה פיצוי הולם לסבל שעברתי.

אני בטוחה שלולא המאמצים המשותפים של מומחי הביטוח, הרופאים והיועצים שעבדו בביטוח הלאומי הייתי מקבלת סכום נמוך בהרבה אם בכלל על הסבל שעברתי.