משה, בן 42, מנהל חברת הובלות,  קבל פיצוי חד פעמי של 40,000 שקלים מביטוח לאומי, ופיצוי חודשי קבוע בסך 4,500 מחברת הביטוח

במשך עשרים שנה, כמעט מאז שהתחלתי לעבוד אני עוסק בענף ההובלות, כמוביל ולאחר מכן כמנהל החברה, אך מדי פעם גם כמנהל אני עדיין מסייע לסבלים בהובלות מורכבות. באחת ההובלות המורכבות שביצנו נדרשו שלושה אנשים על מנת להעביר מקרר במעבר צר עדי להכניסו למשאית.

ברגע שהנחתי את המקרר במשאית, חשתי כאב חד בברך. הסתבר שבגילי המתקדם, אני שנים רבות של עבודה בתחום רצועת הברך היתה שחוקה לחלוטין. מאדם חזק שמסוגל להרים קילוגרמים רבים של ציוד הפכתי לשבר כלי שאינו מסוגל לעמוד במשך כמעט חצי שנה. תקופת אבדן כושר העבודה חלפה, וביטוח לאומי סרב להמשיך לשלם כבר אחרי שלושה חודשים.

בוועדה הרפואית של ביטוח לאומי “זכיתי” רק ב 5% נכות צמיתה ולכן אף חברת הביטוח שלי סרבה לשלם, כיוון שמטבע עבודתי קיימת שחיקה קבועה לברכיים. הדבר לא היה נראה לי הגיוני, במשך שנים אני משלם לחברה ביטוח במיוחד עבור המקרים האלה, וביום פקודה הם אינם מוכנים לשלם?

פניתי לחברת “קיקה” והם סרבו לוותר לשני הגופים, גם לחברת הביטוח וגם לביטוח הלאומי. תבענו מחדש, אחוזי הנכות שלי עלו ל 10%, הסתבר לי שמכיוון שהעבודה בה עסקתי מצריכה שימוש תכוף בברכיים, והעובדה כי לא עסקתי בשום מקצוע אחר לפני מעלה את הסיכויים לקבלת פיצויים משני הגורמים. בזכות המומחים של “קיקה” קיבלתי פיצוי חד פעמי מביטוח לאומי של 40,000 שקלים ופיצוי חודשי קבוע מחברת הביטוח על סך 4,500 ש”ח לכל ימי חיי.

מזל שהגעתי ל”קיקה”.